Kurs tańca

Kraków jako miasto tysiąca możliwości i perspektyw, przyciąga do siebie wszystkich: studentów, pracowników, koneserów sztuki, wiecznych imprezowiczów; słowem — niezależnie od preferencji, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po wykonaniu nudnych obowiązków w pracy, po skończonych zajęciach na uczelni lub po zakończeniu wszystkich prac domowych przychodzi czas na chwilę relaksu i odpoczynku. Ale nie oznacza to, że musimy spędzać całe popołudnie i wieczór przed telewizorem lub komputerem.
W mieście jest wiele miejsc, gdzie możemy aktywnie spędzić czas. Nie tylko w klubach fitness i na siłowni ale także w lokalach, gdzie możemy potańczyć. W końcu każda forma ruchu jest dobra. Problem pojawia się wtedy, gdy nie umiemy tańczyć, a na parkiecie czujemy się nieswojo. Nawet jeśli próbujemy tańczyć, to mamy wrażenie, że wszyscy się na nas patrzą i szybko uciekamy w bezpieczne miejsce. Zostaje nam wtedy drink i obserwacja bawiących się ludzi. Podobnie sytuacja wygląda na weselu lub studniówce, gdzie całą imprezę spędzamy za stołem i zniecierpliwieni spoglądamy na zegarek w celu śledzenia ciągnącego i niemiłosiernie wydłużającego się czasu. Jest jednak wyjście z takich sytuacji, a mianowicie — kurs tańca.
Wystarczy się zdecydować i iść na pierwsze zajęcia, które zazwyczaj są darmowe. Nie ponosimy więc z tego tytułu żadnych kosztów i jeśli wybrany kurs tańca nie przypadnie nam do gustu, to zawsze możemy z niego zrezygnować. Trzeba jednak rozważyć wszystkie za i przeciw. Kiedy już to zrobimy, to okaże się, że uczestnictwo w kursie ma jednak wiele zalet, dlatego też nie warto się zrażać pierwszą lekcją. Najlepiej wytrwać do końca. Wtedy będziemy królami parkietu i obiektem podziwu.
Możemy oczywiście wybrać dowolny kurs, w zależności od upodobań i potrzeb. Szkoły tańca (szczególnie w tak dużych miastach jak Kraków) oferują naukę wszystkich tańców świata. Zaczynając od najpopularniejszych tańców standardowych, aż po nieco mniej znane i bardziej wyszukane. Wachlarz możliwości jest duży. Aż ciężko się zdecydować.
Właściwie nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o naukę tańca. Na początek wystarczą dobre chęci, odrobina motywacji i trochę wolnego czasu. Początki zazwyczaj są trudne, ponieważ wydaje nam się, że niczego nowego się nie uczymy i jedynie powtarzamy podstawowe kroki. Z czasem jednak zrozumiemy, że perfekcyjnie opanowane podstawy dają możliwość wykonania dużo bardziej złożonych i skomplikowanych figur. Kiedy je opanujemy, pokochamy taniec na tyle, że stanie się on naszą pasją, która możemy odkryć uczestnicząc w kursie tańca.